Arthur Liebehenschel, Auschwitz, Auschwitz I, Auschwitz II, Auschwitz III, Auschwitz-Birkenau, Brzezinka, German Nazi concentration camp, holocaust, KL Auschwitz, KL Auschwitz (Stammlager), KL Birkenau, KL Monowitz, Konzentrationslager Auschwitz, Monowice, Nazi German extermination camp, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, niemiecki nazistowski obóz zagłady, obóz koncentracyjny, obóz zagłady, Oświęcim, Rudolf Höß, Rudolf Hess, wojna

Birkenau, Brzezinka (1)

Trudno wraca się do takich miejsc jak Brzezinka czy Auschwitz. Od mojego pierwsze pobytu (https://dominiktomczyk.wordpress.com/2014/04/05/auschwitz-oswiecim/ i https://dominiktomczyk.wordpress.com/2014/04/12/birkenau/) upłynęło trochę czasu, w międzyczasie zmieniły się przepisy wejścia na teren obozu w Auschwitz. Wyjaśnianie słowne dlaczego chcę wejśc na teren obozu z moim plecakiem fotograficznym nie miało sensu, więc udałem się do pobliskiego Birkenau, do wsi Brzezinka. Tutaj wejście na teren obozu nie jest aż tak rygorystyczne.

Tym razem zdecydowanie więcej czasu poświęciłem zwiedzaniu jak również i fotografowaniu całego niemal obozu. Poniżej w dwóch częściach moje postrzeganie rzeczywistości Birkenau.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s