Decoupage workshop

Decoupage czyli jak zrobić wielkanocne jajeczka

W marcu 2013r. miałem okazję odwiedzić Wielkanocny Jarmark Rękodzieła na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w skansenie za Białą Fabryką w Łodzi. Pośród wielu atrakcji, które przygotowano dla odwiedzających, były warsztaty – nie tylko dla dzieci i młodzieży – ozdabiania jaj na stół wielkanocny (i nie tylko)w stylu decoupage.

Warsztaty prowadziła p. Magdalena Mrówczyńska, która pokazywała technikę ozdabiania – w tym wypadku styropianowych jaj  – techniką serwetkową z wykorzystaniem motywów i zdobień wielkanocnych. Mało tego, każdy mógł zabrać swoja pracę do domu i ozdobić nią swój wielkanocny stół.

– Pracujemy z jajami ze styropianu wielkości gęsich oraz z akrylowymi, które ozdabiamy od środka – opowiadała Magdalena Mrówczyńska z Pracowni Sztuk Wszelakich “Pod Złotym Jamnikiem”.

Podpatrując prowadzącą warsztaty doszedłem do wniosku, że nie jest to takie trudne. Trzeba odpowiednio przygotować sobie warsztat pracy i rozpocząć przygodę ozdabiania nie tylko wielkanocnych jaj… A zatem podglądajmy i próbujmy czegoś nowego! Może tych kilka fotografii zainspiruje kogoś do podjęcia tego wyzwania!

 

Advertisements

5 thoughts on “Decoupage czyli jak zrobić wielkanocne jajeczka

  1. No to tylko pogratulować! I właśnie o to chodzi, dobra lekcja cierpliwości w zagonionym świecie a przede wszystkim ogromna wewnętrzna przyjemność twórczego działania! A gdzie to można zobaczyć? (czytaj: gdzie są zdjęcia!)

    Like

  2. sama robię w taki sposób moje wielkanocne ozdobniki…powiem tylko tyle, że jest to dobra lekcja cierpliwości…ale po kilku probach ogromna przyjemność 🙂 ostatnio doszłam do takiej wprawy, że odważyłam się na wydmuszkach jaj strusia 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s